Tucak: Skandalozno otvaranje

0

Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija poražena je sa 6:8 (1:6, 1:0, 1:2, 3:0) od Italije u borbi za poredak od petog do osmog mjesta na Europskom prvenstvu u Beogradu. Sutra točno u podne “barakude” će igrati protiv Rusije za sedmo mjesto.

Presudila je neshvatljivo loša prva četvrtina koju su Talijani dobili s čak 6:1. U preostale tri četvrtine Hrvatska je odigrala solidno, primila tek dva gola ali pravu priliku za preokret nije imala. Josip Pavić je imao osam obrana, Sandro Sukno je postigao dva gola a po jedan Luka Lončar, Luka Bukić, Ante Vukičević i Anđelo Šetka. Premalo da bi se dobila Italija.

Skandalozna prva četvrtina, pristup utakmici nije bio onakav kakav treba biti. Ja prihvaćam i znam da je teško pribrati se u dva dana kada ispadnete iz borbe za medalju jer su želje bile nešto sasvim drugo od borbe za poredak. Međutim to je sport, to je život. Te tri četvrtine smo odigrali korektno koliko smo mogli i s obzirom na stanje u kojem jesmo i na tu ozljedu Jokovića koji nije igrao, mislim da smo dali maksimum. Ovaj turnir definitivno je nespješan za reprezentaciju Hrvatske, izgubili smo visoki plasman, nismo odigrali ništa onako kako je trebalo i sada će trebati napraviti dobru analizu ovoga stanja. Primarno je da se kompletiramo i da imamo najbolju moguću reprezentaciju za Olimpijske igre u Rio de Janeiru. Svi skupa se moramo ujediniti i pripremiti za taj turnir, izjavio je za Radio Dalmaciju izbornik Hrvatske Ivica Tucak.