Split pobijedio Kvarner u 1. kolu

0

Split je u 1. kolu FAVBET Premijer lige svladao Kvarner 2010 s 98:90 (14:24, 35:16, 21:25, 28:25).

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali i plus 12 (12:24) u 9. minuti, ali “Žuti” su odličnom drugom četvrtinom, koju su dobili s 35:16 prelomili utakmicu. Pokušala se kasnije vratiti momčad Ante Nazora, ali Shannon Shorter (21 poen, 7 skokova) i ostali nisu dopustili bilo kakvo iznenađenje na Gripama, a najvišu prednost Split je imao u 34 minuti (84:68). “Žuti” su imali šest igrača s dvoznamenkastim učinkom (Shorter, Kapusta 14, Benson 13, Jordano 13, Katić 13, Kučić 10).

Prelomili smo utakmicu u drugoj četvrtini, kasnije nismo bili u pravom ritmu da utakmicu privedemo kraju. Svake godine je isto, najteži je start sezone dok ne dobijemo samopouzdanje. Zadovoljan sam pobjedom, to je najvažnije. Napadački učinak bio je dobar, bilo je nekih problema u defenzivi, kazao je Splitov trener Slaven Rimac.

Split: Shorter 21, 7 sk, Jordano 13, Katić 13, 3 as, Tišma 3, Kučić 10, 3 as, Vuko 7, 8 sk, 4 as, Perkušić, Škara 4, 3 uk, Pavin, Benson 13, 8 sk, 3 as, Kapusta 14, 4 as, Ljubičić.