Španjolska pobijedila Italiju

0

U drugom kolu B skupine nogometnog Eura u Njemačkoj Španjolska je u Gelsenkirchenu svladala Italiju s 1:0. Presudio je autogol Calafiorija u 55. minuti.

Španjolska je tako s maksimalnih 6 bodova kolo prije kraja osigurala osminu finala i prvo mjesto u skupini. Italija je ostala na tri boda dok Albanija i Hrvatska imaju po jedan bod.

Obje utakmice drugog kola C skupine, Slovenija-Srbija u Minhenu i Danska-Engleska u Frankfurtu, okončane su omjerom 1:1. Engleska ima četiri boda, Danska i Slovenija po dva, a Srbija jedan bod. U 21 sat će se u našoj skupini B sastati Španjolska i Italija.

Slovenija je povela golom Karničnika sredinom drugog poluvremena, a izjednačio je Jović na isteku sudačke nadoknade. Engleska je povela preko Kanea u 18., a izjednačio je Hjulmand u 34. minuti.