Poraz malonogometaša

0

Hrvatska malonogometna reprezentacija u drugom je kolu Svjetskog prvenstva u Uzbekistanu izgubila od Brazila s 1:8.

Mini Vatreni još imaju izgleda za plasman u osminu finala. U petak igraju s Kubom za treće mjesto u skupini, a četiri od šest trećeplasiranih reprezentacija će, uz po dvije prvoplasirane, ući među 16 najboljih.

Pito je doveo Brazil u vodstvo u 13. minuti. Marinović je nakon duplog pasa s Kusturom izjednačio dvije minute kasnije. Ključni trenutak se dogodio u 17. minuti. Kuraja je, nakon što su Brazilci zatražili pregledavanje snimke, dobio crveni karton. Bio je to šesti akumulirani prekršaj naših. Dyego je realizirao kazneni udarac s 10 metara. Na ulasku u završne tri minute prvog poluvremena Marcel je ukrao loptu Jurlini, a minutu kasnije Neuginho povisio na 4:1.

U drugom su poluvremenu naši krenuli na sve ili ništa, što im se nije isplatilo. U 24. minuti je svoj drugi gol dao Marcel, a minutu kasnije i Pito. U 29. se, nakon što Mataja nije iskoristio situaciju „oči u oči” s golmanom, u strijelce upisao Arthur, a u 37. i Rafael.