Pobjeda Jadrana protiv Radničkog

0

Vaterpolisti Jadrana u Splitu su petercima nakon 10:10 svladali srpski Radnički iz Kragujevca u prvom kolu LEN Lige prvaka.

Radnički je sredinom treće četvrtine izjednačio na 5:5. Bilo je to jedino izjednačenje do posljednje minute. Jadran je stalno vodio, sredinom četvrte četvrtine četvrti put došao do tri gola prednosti, 9:6. S dva gola u posljednjoj minuti, Vasić je gostima donio jedino vodstvo – samo 11 sekundi prije kraja Radnički je došao do 10:9. Fatović je tri sekunde prije kraja svojim petim golom odveo utakmicu u peterce. Svih pet Jadranaša – Marinić Kragić, Fatović, Tomasović, Zović i Berehulak – bili su precizni. Presudila je tako treća serija u kojoj je umjesto Bijača na gol stao Martin Čelar i obranio peterac Vasiću. Jadran su do vrijedne pobjede predvodili Loren Fatović s 5 golova i Marko Bijač s 12 obrana.

Prije utakmice, predsjednik Jadrana Mladen Drnasin uručio je klupske plakete srebrnim olimpijcima – Bijaču, Fatoviću, Mariniću Kragiću, treneru Juri Marelji i treneru vratara Rencu Posinkoviću – te europskim juniorskim prvacima Duji Cuzziju i Šimi Žiliću.

Uz petoricu srebrnih Jadranaša, u redovima Radničkog bilo je pet igrača koji su u Parizu osvojili zlatnu olimpijsku medalju, a na klupi izbornik Srbije Uroš Stevanović. Jedan od dvojice sudaca, Nizozemac Zwart, sudio je finale Hrvatska-Srbija prije tri mjeseca. Tako je dvoboj u Poljudu okupio čak 12 aktera olimpijskog finala.