Pobjeda Hajduka

0

Hajduk je u Koprivnici autogolom Božića i golom Biuka pobijedio Slavenn Belupo s 2:0 u 10. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige. Tako je učvrstio prvo mjesto na ljestvici, sad ima 4 boda više od Rijeke i Dinama.

Slaven je puno bolje otvorio utakmicu. Mreža Hajduka se u prvih 15 minuta dva puta zatresla, pogađali su je Caimacov u 13. i Nestorovski u 15. minuti, ali su oba gola poništena zbog zaleđa.
Hajduk se potom stabilizirao pa je u nastavku to bila ravnopravna, obostrano otvorena utakmica. U završnici prvog poluvremena lider prvenstva je došao do prednosti. Diallo je izborio slobodni udarac na lijevom krilu, Rakitić je ubacio na prvu stativu, a Božić u duelu s Uremovićem glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Igrala se 39. minuta. U 44. je Uremović poslao loptu preko centra, na mjestu na kojem je ovbično Livaja našao se Diallo i proslijedio prema Biuku koji je „zavaljao” čuvara i desnom nogom precizno naciljao suprotni, golmanov donji lijevi kut. Provjeravao se kontakt noge Dajakua i glave Boseca, domaći su tražili prekršaj, ali je nakon dvominutne VAR provjere potvrđen pogodak.

U 47. minuti je Rakitić izveo korner s desne strane, Kalik glavom prebacio s prve na drugu stativu, a Šarlija s 5 metara nogom pucao malo pored gola. Hajduk se povukao i kontrolirao utakmicu, trener Gattuso je izmjenama zadržao visok ritam. U 83. je Bamba izborio slobodni udarac na 20 metara od gola Slavena, iskosa s lijeve strane, a Rakitić je pucao preko gola. U 85. je Grgić s 18 metara zdesna zapucao pored suprotne stative, bio je to praktički prvi udarac Slavena u nastavku. U 87. je Uremović solo prodor zaključio udarcem s 20 metara pored gola. S druge strane je pucao Jelić Balta, a Lučić obranio u svom donjem desnom kutu.

Hajduk je igrao u sastavu: Lučić – Hrgović, Uremović, Šarlija (od 70. Elez), Diallo (od 77. Durdov) – Rakitić, Krovinović – Dajaku (od 57. Bamba), Kalik (od 70. Pukštas), Biuk (od 70. Melnjak) – Livaja.