Pobjeda Hajduka

0

Hajduk je  na Poljudu nadigrao Goricu s 4:1 u 7. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Dva gola je dao Durdov, a po jedan Livaja i Sigur.

Gorica je povela u 5. minuti. Pogriješio je Uremović, njegovo vraćanje lopte učiću presjekao je Kolar i zapucao gotovo iz mrtvog kuta s lijeve strane. Prpić je pokušao spasiti, ali je samo potvrdio pogodak pa mu je pripisan autogol.

Za preokret se s dva sjajna gola pobriuo šesnaestogodišnji Bruno Durdov. U 11. minuti je Maloča uklizavanjem odbio udarac Livaje do Durdova koji je s desetak metara pogodio suprotne rašlje. U 55. je Rakitić izveo slobodni udarac, Livaja spustio za Durdova čija je bomba s dvadesetak metara odsjela u bližim rašljama.

Marko Livaja se upisao u strijelce u 71. minuti. Benrahou je bio s loptom u kaznenom prostoru, Leš je igrao rukom, a sudac Bel je i nakon pregleda snimke ostao pri svojoj odluci. Kazneni udarac Livaja je izveo sigurno u donji desni kut, Žiger je bio nemoćan iako je pogodio stranu.

Dvije minute kasnije, u strijelce se upisao i Niko Sigur. Prpić je izbacio Dajakua na lijevi bok, u nastavku akcije je Leš loše ispucao loptu koja se od Dajakua odbila prema Livaji. Livaja je bio u zaleđu pa nije išao na loptu koju je Dajaku proslijedio prema Siguru. Kanadski reprezentativac je uklizao u peterac na drugoj stativi i od vratnice pogodio za 4:1.

Hajduk je igrao u sastavu: Lučić – Melnjak, Uremović, Prpić, Diallo (od 46. Hrgović) – Krovinović, Rakitić (od 83. Jurak) – Durdov (od 65. Sigur), Kalik (od 61. Benrahou), Biuk (od 61. Dajaku) – Livaja.

Dinamo je   teško poražen u gostima od Slaven Belupa rezultatom 1:4.