Pobjeda Hajduka

0

Nakon poraza od Kalcer Radomlja u Radomlju s 0:1 i remija sa Šahtarom iz Donjecka 1:1 u Kranju, nogometaši Hajduka su u trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji ostvarili prvu pobjedu. U Radomlju su dobili ukrajunski Ruh iz Lviva s 3:1. Strijelci su bili Šošić, Durdov i Skoko. Hajduk će prije povratka u Split u srijedu u 19 sati u Grazu igrati s turskim Fenerbahčeom.

Ruh je bio bolji protivnik u početnih petnaestak minuta. Kad se „šareni” sastav Hajduka posložio, Bijeli su preuzeli inicijativu. U 21. minuti je Antunović presingom prisilio protivničkog vratara na pogrešno dodavanje, Durdov je dodao Madžidu Šošiću koji je s 15 metara lijevom nogom poslao loptu u nebranjeni dio mreže. U 61. minuti je s lijeve strane s ruba kaznenog prostora Pritula naciljao suprotne rašlje Lovre Kalinića. Samo pet minuta kasnije na isti je način odgovorio Bruno Durdov. Prednost Hajduka povećao je u 72. minuti Noa Skoko nakon što je presjekao dodavanje ukrajinskog vratara prema svom stoperu.

Hajduk do 69. minute: Kalinić – Hrgović, Prpić, Elez, Melnjak – Krovinović, Jurak, Šošić – Brajković, Durdov, Antunović

Hajduk od 69. minute: Lučić – Moufi, Šarlija, Uremović, Diallo – Đolonga, Capan, Skoko – Sahiti, Livaja, Pukštas