Perasovićeva Laboral Kutxa na FF

0

Sada već bivši izbornik Velimir Perasović sa svojom Laboral Kutxom izborio je nastup na Final Fouru košarkaške Eurolige, koji će se od 13. do 15. svibnja održati u Berlinu.

Momčad iz Baskonie je s 3:0 u pobjedama izbacila grčki Panathinaikos i tako nakon osam godina izborila FF. Sinoć u Ateni je bilo 84:75,a odlučila je zadnja četvrtina u kojoj su gosti postigli 7 trica iz 10 pokušaja za 28:20. Povremeni hrvatski reprezentativac Darko Planinić za 13 minuta je postigao 8 poena uz 5 napadačkih skokova. Velimir Perasović je tako nakon Petra Skansija postao drugi hrvatski trener u povijesti s dva nastupa na završnom turniru Eurolige. Premijerni nastup je ostvario prije deset godina također s Baskoniom kada je u odlučujućoj utakmici četvrfinala svladao Panathinaikos u Ateni. Nakon sinoćnje utakmice čelnici Panathinaikosa su uručili otkaz treneru Aleksandru Đorđeviću, koji će se sada moći u potpunosti posvetiti radu u reprezentaciji Srbije.

U polufinalu Eurolige Laboral Kutxa će igrati protiv Fenerbahčea koji je u tri utakmice četvrtfinala doslovce razbio branitelja naslova madridski Real. Drugi polufinalni par čine CSKA Moskva (3:0 protiv Crvene Zvezde) i bolji iz susreta BarcelonaLokomotiv Kuban. Barca je sinoć u svojoj dvorani slavila s 82:70 i u seriji do tri pobjede povela 2:1. Ante Tomić je za 20 minuta postigao 7 poena, imao je i 5 skokova te 2 asistencije. Četvrta utakmica se igra sutra (četvrtak) također u Barceloni.