OI: Pobjeda rukometaša

0

Hrvatski rukometaši u dramatičnoj su završnici svladali Japan s 30:29 na startu olimpijskog turnira.

Japanci su dvadeset sekundi prije kraja dva puta pucali za pobjedu, ali je prvi šut obranio Kuzmanović, a drugi je otišao preko gola. Ivan Martinović je dvije sekunde prije kraja zabio za pobjedu. U ponedjeljak će Hrvatska u 11 sati igrati sa Slovenijom.

Prva četiri mjesta u skupini u kojoj su još Njemačka, Švedska i Španjolska vode u četvrtfinale. Španjolska je svladala Sloveniju s 25:22 dok će Njemačka i Švedska odmjeriti snage u 19 sati.

Japanci su poveli 2:0, a naši odgovorili s četiri gola zaredom. Držali su prednost od 4:2 do 6:4, imali su i 7:6, 8:7 i 9:8. Posljednja prednost Hrvatske bila je 12:11, a zadnje izjednačenje 13:13. U posljednjih 6 minuta i 20 sekundi prvog poluvremena naši nisu dali nijedan gol, a Japan je s pet pogodaka zaredom prelomio utakmicu.

S dva gola u otvaranju drugog poluvremena primakli su se naši na 15:18, Japan je održavao 4-6 zgoditaka razlike, a Hrvatska obranom 5-1 i serijom 5:0 u četiri i pol minute smanjila zaostatak sa 17:23 na 22:23.

Mihić je deset minuta prije kraja izjednačio na 24:24, a Šoštarić s drugog krila u 52. minuti pogodio za vodstvo Hrvatske 25:24. Japanci su odgovorili s dva gola, Mihić opet izjednačio, a Šoštarić poentirao za 27:26. Šipić je s crte „suhim listom” lovao vratara za 28:27. Imali su naši i napad za plus dva, ali im se igra 7 na 6 obila o glavu i Japanci su pogodili prazan gol za 28:28. Srna je zabio na ulasku u zadnje dvije minute za 29:28, a Japanci iz sedmerca odmah izjednačili. Martinović je promašio pedeset sekundi prije kraja, a uslijedila je već opisana završnica.