Tomislav Bralić i klapa Intrade te Tedi Spalato spot za duet „Sve dok bura dere“ s kojim će se predstaviti na „Splitskom festivalu“ snimili su u domu poznatog zadarskog fotografa, slikara, kipara i glazbenika Jose Špralje koji im je velikodušno otvorio vrata svoje kuće, ali i srca.
Špralja je, naime, prihvatio molbu da odglumi glavnu ulogu u spotu – djeda koji svome unuku prenosi svoje znanje i stoljetne dalmatinske običaje. „Njegove su fotografije dokument prošlih vremena u Dalmaciji, kroz njegove portrete očitava se sve ono što je autor pjesme Nenad Ninčević htio ispričati stihovima, a Tedi Spalato glazbom“, objasnio je redatelj spota Željko Petreš izbor lokacije snimanja. Uz njega spot potpisuju i Neno Stojaković te Tomislav Krnić. Puno od spota očekuje Tedi Spalato koji je uživao snimajući priču o životu, kako sam naziva pjesmu „Sve dok bura dere“.
„Pjesma govori o tijeku života, njegovim radostima i izazovima, o njegovu početku i kraju, što je i tema spota. U predivnom ambijentu starog prostora Jose Špralje, u zidinama starog Zadra, događa se priča o životu. Prostor prepun umjetnina, grafika, skulptura i starih fotografija, pričat će uz gospodina Josu i jednog dječaka, priču o životu. Ovaj osebujni umjetnik pružio nam je sebe i sve o svom radu, tako da će spot imati što da kaže“, zaključio je Spalato koji se iznimno raduje što će na Splitskom festivalu zapjevati s Bralićem i klapom Intrade i to pjesmu za koju je sam skladao glazbu, dok stihove potpisuje Nenad Ninčević, a aranžman Remi Kazinoti. Pjesmom koja će premijeru imati sljedećeg tjedna, oduševljen je i Bralić te vjeruje da će ju publika odmah prihvatiti.
„Mislim da s razlogom očekujemo velike pohvale publike i žirija festivala. I naš prijatelj Joso je veliki obožavatelj klape, pa je snimanje spota prošlo u ugodnoj atmosferi, malo pisme, malo slikanja, razgovora…“, kazao je Bralić koji Špralju opisuje kao istinskog umjetnika iza kojeg stoji bogata umjetnička ali i osobna povijest.
Joso Špralja rodio se 1929. u Zadru i već je kao dijete oduševljavao glasovnim sposobnostima. Nastupao je u operama, a sa 13. godina se počeo baviti i fotografijom. Emigrirao je u Kanadu 1961. godine gdje je sa suprugom otvorio maleni kafić koji je kasnije prerastao u restoran i još je uvijek u obitelji, vode ga njegova djeca. U samim počecima nastanka legendarnog dalmatinskog restorana Josos’s u Torontu, vlasnik je u njemu po danu držao poduke iz pjevanja i gitare, a noću je nastupao. Slušat su ga dolazili Liberace, Harry Belafonte, Anne Murray, Joni Mitchell i mnogi drugi. Tu je upoznao i Izraelku Malku Himel s kojom je godinama činio duo Malka i Joso, a zvali su ih kanadskim Sonny i Cher. Pjevali su američke, ali i europske folk pjesme, zajedno su snimili tri gramofonske ploče, dobili vlastiti TV show te su nastupali diljem Kanade ali i na Manhattanu u Carnegie Hall-u te u The Tonight Showu Johhnyja Carsona. Snimio je Joso i tri ploče s Ivanom Romanovom, dvije samostalno, bio je službeni fotograf Arheološkog muzej a, u Kanadi je pohađao koledž za keramiku i akademiju za skulpturu, izniman je slikar, a posebno mu dobro leži grafika. Zaradu sa mnogih svojih izložbi poklonio je svome Zadru.