Hrvatski košarkaši pobijedili Sloveniju

0

Hrvatski košarkaši nadigrali su Sloveniju sa 108:92 na startu olimpijskog kvalifikacijskog turnira u grčkom Pireju.

Goran Filipović je ubacio 21 poen, pogodio je 6 trica iz 7 pokušaja. Ivica Zubac je u pobjedu ugradio 18 poena i 8 skokova za nepunih 19 minuta koliko je proveo u igri. Kapetan Dario Šarić je uz 19 poena imao 10 skokova i 10 asistencija. Branković je dao 15, Hezonja 12 uz 6 skokova i 8 asistencija. Sloveniju je, očekivano, predvodio Luka Dončić s 26 poena, 11 skokova i 10 asistencija, ali je promašio svih devet pokušaja trice. Prepelić ih je zabio četiri i okončao dvoboj s 19 poena.

Slovenija je povela 2:1 i 4:3, a naši su serijom 10:0 preuzeli kontrolu utakmice. Pred kraj prve četvrtine su već imali 18 poena prednosti, 31:13. Slovenci su tek u završnici druge četvrtine, iz petnaestog pokušaja, pogodili svoju prvu tricu. Početkom treće četvrtine su se primakli na 10 razlike, 56:46, samo da bi Hrvatska serijom 11:2 otišla na +19. Filipović je s dvije uzastopne trice zaokružio prednost na 73:53 točno na sredini treće četvrtine. Kod 81:60 je, na 2 minute i 37 sekundi do kraja treće četvrtine, uslijedio polusatni prekid zbog kvara semafora iznad jednog od koševa. Nije to naše košarkaše pokolebalo, dapače. Otišli su i do 29 razlike, 102:73. Slovenci su u završnim minutama, kad su priliku dobili pričuvni igrači, prepolovili zaostatak.

Hrvatsku u srijedu  u 16.30 čeka Novi Zeland. U skupini B je Dominikanska Republika bila bolja od Egipta s 90:77. U toj je skupini još domaćin Grčka. Po dvije najbolje reprezentacije će se u subotu križati u polufinalu. Finale je u nedjelju, a samo će pobjednik turnira otići na Olimpijske igre.