Hrvatska poražena od Novog Zelanda

0

Nakon uvjerljive pobjede protiv Slovenije, hrvatski košarkaši su na olimpijskom kvalifikacijskom turniru u grčkom Pireju izgubili od Novog Zelanda s 86:90.

Naši su osigurali polufinale, a hoće li u njega ući s prvog ili s drugog mjesta ovisit će o ishodu dvoboja Slovenija-Novi Zeland koji će se igrati sutra.

U prvoj četvrtini je Novi Zeland vodio 3:0, 5:4 i izjednačio na 6:6. U drugoj je poveo 50:42, do tog trenutka pogodivši 10 od 15 pokušaja trice. Hrvatska se vratila serijom 11:2, na poluvremenu imala 5, u trećoj četvrtini dva puta i 7 poena prednosti. U završnih 10 minuta su naši još tri puta imali +7, Šarić je s dva slobodna bacanja donio 86:79, ali je zadnje tri minute Novi Zeland dobio 11:0. Za Hrvatsku je to bila druga utakmica u dvadesetak sati pa je umor učinio svoje.

Zubac je ubacio 29 poena uz 16 skokova, Šarić 19 poena uz 8 skokova i 5 asistencija, a Hezonja 16 poena uz 9 skokova i 6 asistencija.