Hrvatska-Italija 1:1, Hrvatska na korak do ispadanja s EURA

0

Hrvatska reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva.

S dva osvojena boda,  Hrvatska samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala.

Hrvatska je vodila od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.

Italija je osvojila drugo mjesto u skupini i osigurala subotnji meč osmine finala protiv Švicarske.

Hrvatska je zauzela treće mjesto u skupini s dva boda te mora čekati rasplet u drugim skupinama. No, u ovom trenutku vrlo su male šanse da se Hrvatska nađe među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije koje idu prema osmini finala.