Hrvatska bolja od Crne Gore

0

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobjedom protiv Crne Gore sa 7:5 (3-0, 0-1, 3-2, 1-2) zaključila je pripremni turnir u Dubrovniku. Prethodno su izabranici Ivice Tucka izgubili od Njemačke s 9:10 (1-2, 3-4, 3-2, 2-2).

Pobjednik turnira je Crna Gora, koja uz isti broj bodova ima za jedan gol bolju razliku od Hrvatske (+6, +5), a za četiri gola od Njemačke (+2). U trokutu te tri reprezentacije, Crna Gora i Hrvatska su izjednačene, no Crnogorci su bolji omjer ostvarili protiv posljednjeplasiranog Brazila Ratka Rudića, koji je izgubio sve tri utakmice na turniru s ukupnih -13.

U prvoj utakmici dana, Hrvatska je neočekivano izgubila od Njemačke, koja je sredinom posljednje četvrtine vodila 10:7. U obrani je curilo na sve strane, napad je realizirao tek 5 od 13 situacija s igračem više. Možda je problem bio u terminu utakmice (12.20), jer je bitno drugačija slika viđena u večernjem programu (18.20). Naši su sjajno otvorili dvoboj s Crnom Gorom i prvu četvrtinu dobili s 3:0. U drugoj nisu zabili, ali je obrana na čelu s Markom Bijačem (ukupno 11 obrana) bila na visini zadatka. U trećoj četvrtini naši su se vratili na potrebnih +3, ali je Crnogorcima pripala posljednja dionica te su sačuvali prvo mjesto s kojeg su ušli u završni dvoboj.

Najboljim igračem turnira proglašen je hrvatski reprezentativac Sandro Sukno. Bila je ovo posljednja provjera pred Europsko prvenstvo koje u nedjelju počinje u Beogradu.