Hrvatska bez polufinala EP

0

Hrvatska muška vaterpolo reprezentacija poražena je u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Beogradu od Mađarske s 5:8 (1:2, 2:3, 1:1, 1:2). Tako će “barakude” s Italijom igrati za plasman od 5. do 8. mjesta.

Mađari su stalno vodili i apsolutno zasluženo izborili polufinalne. Izabranici Tibora Benedeka otvorli su utakmicu s 2:0, Hrvatska je poravnala na 3:3 sredinom druge da bi Mađari otšli na 5:3. Jedan od ključnih detalja ovog dvoboja dogodio se pet sekundi prije kraja drugog perioda kada je Sandro Sukno iz peterca pogodio okvir gola. Sredinom treće četvrtine naši su ipak smanjili na 4:5 ali kasnije više nisu došli ispod minus 2. Kod 5:7 sredinom četvrte četvrtine nismo relizirali igrača više i tako je propala posljednja prilika za preokret.

Ante Vukičević je postigao dva gola za Hrvatsku, a po jedan Antonio Petković, Luka Lončar i Maro Joković. Josip Pavić je imao šest obrana a kolega mu na drugoj strani Viktor Nagy čak 13. Mađarsku je s 3 gola predvodio Denes Varga.

Jednostavni nismo bili dovoljno dobri. U utakmici koja je nosila sve smo zakazali i to je jedina istina. Premalo je dobro bilo u našoj igri da bi se tako kvalitetan protivnik nadigrao. U napadačkom dijelu smo potpuno zakazali za razliku od obrane koja je bila na potrebitom nivou, izuzev tog zadnje gola kada je već bilo gotovo. Znači sedam golova primiti protiv Mađarske je nešto što uvijek kalkulirate pred početak utakmice. Međutim u napadu smo pružili malo ili ništa, toliko toga smo ispromašivali da je to nevjerojatno. Opet smo od Viktora Nagya koji je ništa više nego prosječan napravili svjetskog vratara, razbranili ga, promašili veliki broj izrađenih zicera u prve dvije četvrtine, nismo realizirali peterac i kada se sve to skupa analizira i zbroji Mađarsku nismo nikako mogli pobijediti, izjavio je za Radio Dalmaciju izbornik Ivica Tucak.

U polufinalu će igrati SrbijaGrčka i Crna GoraMađarska.