Hajduk pobijedio Bilogoru i ušao u osminu finala Kupa

0

Nogometaši Hajduka ušli su u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

U Grubišnom Polju su s 4:0 nadigrali lokalnoog četvrtoligaša Bilogoru 91.

Strijelci su bili Benrahou, Šarlija, Antunović i Melnjak. Hajduk će u osmini finala, kao i prije dvije godine, igrati protiv Mladosti iz Ždralova pored Bjelovara.

U 4. minuti se zatresla domaća mreža. Dajaku je ubaciu iz slobodnog udarca s desne strane, na lijevoj strani kaznenog prostora je Pukštas došao do lopte i uposlio Biuka koji je s pet metara poslao loptu u gol. Ali Pukštas je bio u zaleđu koje je označio pomoćni sudac.

U 12. minuti je na ubačaj Sigura s desnog krila Biuk na drugoj stativi s 5 metara pucao glavom, ali se lopta od poda odbila preko domaćeg gola.

U 13. minuti je Zuniga zaprijetio s desne strane kaznenog prostora, ciljao je suprotni kut, ali je Kalinić skrenuo loptu u korner. Nakon kornera, Horvat je glavom s prve stative tukao pored bliže vratnice.

U 18. minuti je domaća obrana blokirala udarac Dajakua. Minutu kasnije su domaći složili novu kontru, a Pleićev je udarac Elez odbio u korner. U 20. je nakon akcije Pukštasa, Benrahoua i Sigura udarac Biuka s 8 metara domaći vratar Gavranović obranio uz pomoć vratnice.

Hajduk je poveo u 24. minuti. Akcija je krenula iz zadnjeg obrambenog reda. Elez je osvojio loptu koja je preko Capana i Šarlije došla do Dajakua. On je lijepom dijagonalom pronašao Biuka na desnom krilu. Biuk je prevario Plavšića i povratnom loptom na 7 metara pronašao Benrahoua koji nije imao težak posao.

U 33. minuti je Hrgović nakon duplog pasa s Biukom ubacio s lijevog krila, Pukštas je s peterca s druge stative pucao, a Gavranović bravurozno odbio u korner. U 42. je Pukštas dugom loptom pronašao Dajakua koji je pucao isprve, ali je Gavranović i taj udarac odbio. U 45. je na ubačaj Capana s desne strane Antunović s 5 metara pucao glavom, lopta se odbila od grede.

U 53. je, u gužvi nakon slobodnog udarca Benrahoua s desne strane, Šarlija s 5 metara pogodio pod gredu za 2:0. Na 3:0 je tri minute kasnije povisio Antunović. Benrahou je nakon duplog pasa i pete Pukštasa ubacio za Antunovića koji je na lijevoj strani kaznenog prostora desnom nogom prebacio vratara, lijevom prevario Majtanića pa desnom pogodio prazna vrata.

U 77. minuti je Plejić iz slobodnog udarca s 25 metara gađao lijeve raščlje Lovre Kalinića, a vratar Hajduka je lijepom paradom uhvatio loptu. U 79. je, dan prije svog 18. rođendana, u službenoj utakmici za prvu momčad debitirao Marino Skelin.

U 82. minuti je dugu loptu Hrgovića iskoristio Melnjak i s lijeve strane kaznenog prostora lobom pogodio za 4:0. Melnjak je bio blizu pogotka i u 85. minuti, kad je njegov udarac Gavranović nogom odbio u korner.

Hajduk je igrao u sastavu: Kalinić – Sigur, Elez, Šarlija, Hrgović – Pukštas, Capan (od 64. Šošić), Benrahou (od 79. Skelin) – Dajaku, Antunović, Biuk (od 64. Melnjak).