Hajduk na Poljudu u prijateljskoj utakmici nadigrao poljski Gornik

0

Hajduk je na Poljudu pred 7750 gledatelja u prijateljskoj utakmici nadigrao poljski Gornik s 4-0 i tako mu uzvratio za poraz 2-3 prije tri mjeseca u Areni Zabrze.

Adam Gyurcso je, kao i u Poljskoj, načeo protokol. U 4. minuti je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara preko živog zida pogodio bliži, donji lijevi kut dok je vratar Pawlowski ostao ukopan na desnoj strani svog gola.
Gyurcso je u 26. minuti izveo korner s desne strane, a Šego na drugoj stativi volejem pogodio bliži kut.

U 49. minuti je i Toma Bašić dao krasan gol iz slobodnog udarca. Isti je igrač u 63. minuti s loptom pretrčao pola igrališta i s lijevog krila ubacio u kazneni prostor, a Tudor glavom proslijedio loptu u suprotne rašlje.

Dvije Torcide pobrinule su se za sjajnu atmosferu uz pjesme, koreografije i bakljade.

Hajduk je u prvom poluvremenu igrao u sastavu Duka, Juranović, Nižić, Fomitchow, Beširević, Hamza, Jurić, Gyurcso, Šego, Delić.

Drugih 45 minuta su odigrali Ljubić, Šehić, Ismajli, Lopez, Bradarić, Nejašmić, T. Bašić, Palaversa, Tudor (od 83. Kreković), Teklić, Kovačević (od 71. Špikić).

Na tribini su ostali Caktaš, Radošević, Ivanovski, Said, Savvas i Memolla. Futacsa nismo primijetili.