Euroliga: Jović rekordnih 19 asista

0

Odigrano je pet utakmica 5. kola košarkaške Eurolige. U skupini A Crvena Zvezda je u gostima s 90:79 iznenadila Bayern. Amerikanac Miller je postigao 22 poena za regionalnog prvaka ali ono što će posebno ostati u pamćenju s utakmice u Munchenu je nevjerojatnih 19 asistencija povremenog srpskog reprezentativca Stefana Jovića. Tako je postao rekorder po broju asista u Euroligi pretekavši Marcusa Williamsa koji je također u dresu Crvene Zvezde prošle sezone imao 17 dodavanja u dvoboju protiv Galatasaraya.

U skupini B Anadolu Efes je ubilježio i treći poraz u nizu. Tri minute do kraja turski doprvak je imao plus 11 ali je nakon produžetka ipak slavio Olympiakos koji je lider skupine s omjerom 4-1. Dario Šarić je za 25 minuta postigao 11 poena uz 10 skokova i 4 asistencije. Francuski prvak Limoges je bez većih problema svladao Armani Milano Jasmina Repeše koji nakon 5 utakmica imao samo jednu i to minimalnu pobjedu. Kod poraženih je Krunoslav Simon postigao 7 koševa, Stanko Barać 6 a Oliver Lafayette tek 3 poena.

U skupini C Barcelona je predvođena sjajnim Antom Tomićem, 16 poena, 6 skokova, 7 asistencija i 3 ukradene lopte, nanijela prvi poraz Lokomotiv Kubanu za kojeg je Dontaye Draper s 20 koševa bio najefikasniji. U skupini D Maccabi je u Tel Avivu poražen od Darussafake Dogus a Dragan Bender nije ulazio u igru. Ponos Izraela je na omjeru 1-4.

Evo rezultata utakmica odigranih u četvrtak:

Bayern – Crvena Zvezda 79:90
Anadolu Efes – Olympiakos 87:91
Limoges – Emporio Armani Milano 74:65
Barcelona Lassa- Lokomotiv Kuban Krasnodar 72:68
Maccabi FOX – Darussafaka Dogus 73:84

Večeras se igra sedam utakmica. Zanimljivo će biti u košarkaškom centru Dražen Petrović gdje hrvatski prvak Cedevita dočekuje Laboral Kutxu Velimira Perasovića. Početak utakmice je u 20 sati. Izdvojimo i dvoboj Fenerbahčea i ruskog Khimkija te CSKA i Unicaje.