Durdov srušio Fener!

0

Hajduk je u prijateljskoj utakmici u austrijskom Grazu svladao turski Fenerbahče s 1:0. Sjajan pobjednički gol dao je u 85. minuti šesnaestogodišnji Bruno Durdov.

Bila je to prva utakmica uoči nove sezone koju je Hajduk odigrao pred publikom. Bilo je oko 3000 gledatelja, većinom navijača Hajduka iako su organizatori za njih predvidjeli tek 1000 ulaznica.

Nakon desetodnevnih priprema u Sloveniji, Hajduk se preko Austrije vraća u Split dva tjedna uoči početka sezone. Najavljena je još prijateljska utakmica sa Širokim, ali iza zatvorenih vrata.

U 14. minuti je Fener imao dvije velike prilike. Udarac Džeke je Lučić odbio u korner. Potom je Džeko ubačaj iz kuta s druge stative vratio prema prvoj, tukao je glavom Krunić s pet metara, ali je Šarlija ostao na stativi i glavom obranio na gol-liniji. U 30. minuti je Djiku u stilu majstora borilačkih vještina nasrnuo na Livaju, koji mu nije ostao dužan pa su obojica dobili žuti karton.

U 53. minuti je Lučić umjesto Juraka uposlio Freda, ali se iskupio obranivši udarac Brazilca. U 85. je Hajduk poveo. Prpić je dao loptu Melnjaku koji je ubacio s lijeve strane. Durdov je na desnoj strani kaznenog prostora primio loptu, prevario čuvara i slabijom, desnom nogom naciljao suprotni kut.

Hajduk: Lučić (od 70′ Kalinić) – Moufi, Šarlija (0d 70. Prpić), Uremović, Diallo (od 75. Melnjak) – Đolonga (od 46. Durdov), Capan (od 75. Antunović), Jurak (od 70′ Krovinović) – Kalik (od 83. Skoko), Livaja (od 83. Šošić), Pukštas

Za Fenerbahče je Dominik Livaković branio prvo poluvrijeme, dok je kapetan Edin Džeko na terenu proveo 79 minuta, kada ga je zamijenio nekadašnji član Hajduka Umut Nayir.