U utorak, 19.03. u amfiteatru Doma mladih započeo je 13. Festival pričanja priča Pričigin, koji se održava do subote, 23. ožujka.
Pričigin su otvorili Petar Filipić i Nebojša Lujanović, a potom su se predstavile hrvatske autorice Staša Aras, Luiza Bouharaoua, Monika Herceg, Korana Serdarević i Nora Verde u programu pod nazivom “Nesreća nikad ne dolazi sama (pravilo br.13)”.
Potom je održana i “Ladna bevanda” (autorska večer) u kojoj je pričaofrontman Hladnog piva Mile Kekin.
Drugi dan festivala otvaraju splitski autori/ce u 19:00 sati u amfiteatru Doma mladih pričama iz paraobavještajnog podzemlja pod nazivom „Mene ako se sete“. Program moderira Nebojša Lujanović, a pričaju: Boris Dežulović, Aleksandra Kardum, Edi Matić, Jurica Pavičić, Boris Rašeta i Ante Tomić.
Nakon MKC-a, festival se seli u kavanu hotela Bellvue, gdje se održava autorska večer jednog od vodećih hrvatskih astronoma i pokretača Zvjezdarnice Višnjan te mnogih edukacijskih projekata u Hrvatskoj u tom području – Korada Korlevića. Korado će u duhu ovogodišnjeg Svjetskog dana pripovijedanja pričati na temu (Zvjezdani) Mitovi i legende. Program moderira Renato Baretić.
Svjetski dan pripovijedanja globalna je proslava umjetnosti usmenog pripovijedanja. Slavi se svake godine na proljetnu ravnodnevnicu. Na Svjetski dan pripovijedanja ljudi diljem svijeta sudjeluju u pričanju i slušanju priča na raznim jezicima – što ovo čini istinski međunarodnim festivalom koji stvara nova prijateljstva i promovira pozitivno razumijevanje kultura diljem svijeta.
Važnost ovog događaja leži u tome što je to prva globalna proslava usmenog pripovijedanja, a cilj je privlačenje javne i medijske pozornosti na pripovijedanje kao umjetničke forme.
Svjetski dan pripovijedanja vuče korijenje iz nacionalnog dana pripovijedanja u Švedskoj od 1991. U to vrijeme u Švedskoj se 20. ožujka organizirao “Alla berättares dag” (Dan svih pripovjedača). Nakon toga, 1997. godine pripovjedači u Perthu u Australiji organiziraju petotjednu „Proslavu pripovijedanja“ ističući 20. ožujka kao Internacionalni dan oralnih pripovjedača. U isto vrijeme, u Meksiku i drugim latinoameričkim zemljama, 20. ožujka slavi se kao Nacionalni dan pripovjedača. Širenje ideje izvan nacionalnih granica počinje 2001. godine kada je osnovana skandinavska pripovjedačka web-mreža zvana „Ratatosk“ (Švedska, Norveška, Danska, Finska i Estonija). Konačno, 2003. g. ideja dolazi do Kanade i drugih zemalja i postaje međunarodno poznata kao Svjetski dan pripovijedanja.
Svake godine, sada već diljem svijeta, na svim kontinentima, pripovjedačke priredbe povezuje ista tema. Tako je za 2019. godinu predložena tema: Mitovi, legende i epovi.
Ulaz na sve programe festivala je besplatan.