Tenisači pobijedili Litvu

0

Hrvatski tenisači osigurali su pobjedu protiv Litve u Varaždinu pa će u veljači igrati kvalifikacije za završnicu Davis Cupa 2025. Litvanci će ostanak u Svjetskoj skupini 1 tražiti u doigravanju.

Nakon što su Borna Gojo i Duje Ajduković jučer doveli našu reprezentaciju u vodstvo 2:0, treći je bod donio par Mate Pavić-Mili Poljičak. Nakon sto minuta igre svladali su Butvilasa i Gaubasa sa 6:4, 1:6, 6:3.

Poljičak i Butvilas su prije dvije godine zajedno osvojili juniorski Roland Garros, a sad su bili na suprotnim stranama. U prvom su setu naši oduzeli servis Gaubasu kod 3:3. Litvanci su u prvom gemu drugog seta spasili break-loptu da bi kod 2:1 servis izgubio Poljičak, a dva gema kasnije i Pavić.

U trećem setu su kod 2:1 Mate i Mili na servis Gaubasa došli do 15-40, pa nakon izjednačenja do prednosti. Litvanac je dvostrukom pogreškom na servisu donio našima prednost od 3:1 koju su zadržali do kraja.